Főoldal Kapcsolat Árlista Csapat Használat Kereskedők

Bükk Maraton – Amikor defekttel is jó

Amikor defekttel is jó Gondoltam, így szezon közepén ideje lenne már elkezdeni a versenyzést is végre, így beneveztem a Bükk Maraton közép… bocsánat: hosszú távjára! Enyhe presszió hatására döntöttem a hosszú mellett, mert ez semmi más nem indokolta volna egyébként.:) bukkmaraton_2015_08_ktm_1 A komoly logisztika eredményeképpen egyedül utaztam, és már 6:30-kor a helyszínen vártam a rajtot. Lassan a többiekkel is összefutottam: Szekeres Viki, és a gödöllői különítmény, valamint Józsi, és családja. Jó hangulatban vártuk az indulást, én a pót belső autóban felejtésével, Józsi pedig már meglévő defektjének javításával. bukkmaraton_2015_08_ktm_2 A rajt után beálltam az élmezőnybe, mert miért ne… nos, ezt kb 20 perc után levegő után kapkodva felfüggesztettem, és saját tempóban figyeltem ahogy mindenki megelőz. Szuper. Végül egy jó kis 5-6 fős Master2-es bollyal gurulgattunk, ahol Kaklac promótálta a szponzori wattmérőt, miközben résztávos edzést végzett recsegő kerékpárján. Egyébként élmény volt nézni ahogy a Master 2 élmezőny (Medgyes Gabi távollétében) öli egymást. Vas Peti, Kaklac, Dénes...Moziztam őket végig...Ja nem...bár a tempó „kellemes” volt, másfél óra táján sikerült egy külső gumi kiszakadásos defektet begyűjteni. Jeee… De! Megfogta a tej. Úgy 5 perc alatt, ameddig, és ami után túra tempóra váltottam, hogy hátha elmegy egy darabig. (Belső ugye a kocsiban) . Végül is kibírta, csak egy óra hosszat ezt nem igazán hittem el, és le is fel is óvatosan mentem. Pihentem igazából. Miután az ördögoldalon is szépen felmentem, gondoltam, akkor próba...nyomjuk. Innentől egyre jobban nyomtam, és jöttem is az emberek szépen. Végülis jó érzés volt, hogy érem utol az embereket, beállnak, leszakadnak….egész jót tett a lelkemnek. Bakos Gergő különösen élvezte a két-három felvonásos leszakítási akciót. Mondta is, hogyakkor ő most lemarad inkább, pedig alig egykerekeztem neki 100 métert.:) A célterületen átrobogva már „csövön” nyomtam, mivel se görcs, se fáradtság...így végül a 8. helyre sikerült beérni Master 1-ben, és 18. helyen abszolútban. Ez messze van a jótól, de a körülményekhez képest elmegy. Mátrán igyekszem javítani ezen!

Gergő

.

bukkmaraton_2015_08_ktm_3 Samu Krisztina rövid táv felnőtt: 2. hely Szekeres Viktória rövid táv Master 1: 2. hely Gergácz Péter rövid táv felnőtt: 3. hely Rausch Péter rövid táv Master 1: 15. hely Varró József középtáv Master 1: 13. hely Vámosi Gergő hosszú táv Master 1. 8. hely   3 érem a Bükk Maratonról Túl vagyunk a TOP Maraton Sorozat harmadik fordulóján is, a felsőtárkányi futamon, ami ha vissza gondolok, olyan távolinak tűnt még a Duna maraton befejeztével. Az időjósok záporral-zivatarral „fenyegettek”, de pár csepp esőn kívül nem volt több, és egész kellemes időben versenyezhettünk. bukkmaraton_2015_08_ktm_viki1 A rajt most korábban volt a megszokottnál, és ezúttal 40 perc volt a középtáv és rövid táv rajtja között. Így jó korán beálltunk már, hogy ezúttal jó helyünk legyen. Samu Krisztivel, Gergácz Petivel és Rausch Petivel együtt vártuk a rajt jelet. Egész gyorsan elrepült ez az idő. Pár perccel az indulás előtt még egy gyors kerék cserét is meg kellett ejteni, mert Rausch Peti kereke defekt gyanús volt, és így volt a legegyszerűbb. A pálya egy néhány helyen megtört tizenkét kilométeres emelkedőből állt, ezután kellemes, kanyargós erdei szakasz következett, majd száguldás a cél felé hosszú kilométereken a murvás-köves úton. bukkmaraton_2015_08_ktm_viki24 Sikerült megint jó eredményeket begyűjtenünk, Kriszti és én is másodikak lettünk a saját kategóriánkban, Gergácz Peti a felnőtt férfiaknál harmadik, Rausch Peti a master 1-es korcsoportban 15.   bukkmaraton_2015_08_ktm_viki20   bukkmaraton_2015_08_ktm_viki23 bukkmaraton_2015_08_ktm_viki22   Készülünk a TOP Maraton Sorozat, mátrai, befejező futamára, de addig még lesz 1-2 verseny.