Főoldal Kapcsolat Árlista Csapat Használat Kereskedők

Jó kis csapattal a szilvásváradi maratonon a KTM Teszt Team!

A tavasz beköszöntével egyre több hegyikerékpár verseny közül válogathat az MTB sportokat kedvelők egyre népesebb  tábora. Igaz maraton verseny is akad ekkor már bőven, mégis mondhatni a TOP maraton sorozat, első – Szilvásváradi versenyével veszi kezdetét igazán a mountainbike maraton szezon. Évről évre egyre többen vesznek részt ezen a versenyen a csapatunkból is. Ezúttal kilencen képviseltük a KTM Teszt Team-et, és igen jó eredményekkel zártunk, ugyanis négyen közülünk érmet is szereztek. Gergácz Peti Krisztivel és Lacival már előző este felállították a táborhelyet, ahol reggel várták a többieket. Kivételesen meleg, napsütéses reggelen rajtolt el a XV. Szilvásvárad Maraton (sokakban leginkább hideg, vízes, sáros emlékként él ez az esemény a korábbi évkre visszaemlékezve). Szép sorban elrajtoltak a különböző távok versenyzői. A rövid táv volt ismér a legnépesebb, ahogy ezt már megszokhattuk, csapatunkból is ezt a 39km –es távot választották a legtöbben. Itt nincs beszólítás a versenyzőknek, de talán idén először sikerült elég jól előre helyezkedni, így nem kellett átverekedni magunkat a fél mezőnyön a lassú rajt után. Rövidtávon az idén elsőéves Master 1-es Gergácz Peti szerepelt legjobban, aki az utolsó 10 km-en az addigi 6. helyéről egészen a dobogó 2. fokára küzdötte fel magát. A lányok, Kriszti és Viki is kitettek magukért, mindketten érmet szereztek. Vikit hátráltatta egy kisebb sérülés, ennek ellenére elsőként haladt át a célvonalon a Master 1-es kategóriában. Medgyes Gabi a 64 km-es középtávon indult és 11 perces előnnyel elsőként ért célba a Master 2-es kategóriában. A 107 km-es emberpróbáló távra Fat Bike-os társunk, Varró József vállalkozott, akinek ez volt az első próbálkozása hosszútávon. Józsinak nagyon tetszett a verseny, nem is számított rá, hogy ilyen jól fogja bírni, úgyhogy valószínűleg lesz folytatása a 100 km-es távoknak … Legjobbjaink: Samu Krisztina, Szekeres Viktória, Medgyes Gábor és Gergácz Péter voltak. Viki Eredményeink: