Főoldal Kapcsolat Árlista Csapat Használat Kereskedők

Szezonzáró Cyclocross verseny

12669465_1211592405535199_253178676206545824_n    II. Váci Cyclocross Bajnokság Február 6-án rendezték az 2015/2016 szezon utolsó cyclocross versenyét, Vácon, a Ligetben. Tavaly is szerettem volna már részt venni ezen a versenyen, hiszen Vác közel van Gödöllőhöz, és egy jó programnak gondolom a versenymentes időszakban. Sajnos más elfoglaltság miatt nem tudtam elmenni. De idén szabad volt az a hétvége, és a hét közebeni sok eső ellenére egy nagyon jó talajú pálya és remek napsütéses idő fogadott aznap.12717266_547859482047945_7741959266445349379_n Itt a megszokotthoz képest másképpen voltak a korcsoportok felosztva és a futam sorrend is más volt. I.(15 éves korig) II.(16-18 között) III. (19-39 között) és IV.-es (39 év felett) korcsoportokra volt bontva a mezőny, külön futamokban indulva. A csapatból Rausch Petivel vettünk részt a versenyen, a III. korcsoportban, így nem kellett túl korán kelni és indulni. Körülbelül fél11-kor érkeztünk, ekkor már zajlott az előző korcsoportok versenye. Nevezés és bemelegítés után egy kör ismerkedés a pályával, és 12 órakor már a rajtnál sorakoztunk. Nem sűrűn fordul elő, hogy az első sorból van lehetőségünk indulni, ez külön öröm volt. Igaz sokan voltak a mi futamunkban, de senki sem tülekedett, azért gyűltünk össze, hogy egy jót biciklizzünk. A rajt simán ment, mindketten magunkhoz képest is nagyon jó tempóban tudtunk haladni. Nagyon évleztem a szabadban való tekerést, hiszen a Cyclocross OB óta, talán egyszer volt alkalmam kint edzeni... A pálya a Hétkápolna kegytemplom és a horgásztó körül kanyargott;  füves, elég buckás részek és gyors sík sétáló utak váltották egymást. Két helyen volt palánk és két helyen lépcső akadály is, illetve egy meredek tolós emelkedő. 55perc+1kör volt a futamunk. Peti elment az élbollyal, majd egy kicsit leszakadó második csapattal tekert végig, és a tízedi helyen végzett. Én szinte végig egyedül mentem, időnként utol érve pár fiút, vagy ők engem. A lányoknál elsőként értem célba, pedig még egy kis technikai gondom is akadt! :-) Ezúton is köszönöm Anyának a gyors segítséget és az itatást!!!IMG_1494 DSC_0273Most folytatjuk a felkészülést, igaz egyenlőre még nem tudom mikor és hol kezdem a monti szezont. Ahogy tavaly is, idén is nagy kihívást okoz összeegyeztetni a motorversenyekkel, de ami biztos, hogy már alig várom. Viki 12717348_547859592047934_2621733696207967881_n