Új modellek

Katalógus / árlista

Már rendelhető!

6. Fehérkőlápa Hillclimb és MTB Singletrack Maraton Kassa

6. Fehérkőlápa Hillclimb Szeptember 12.-én, hatodik alkalommal rendezték meg a 6. Fehérkőlápa Hillclimb egyéni hegyikerékpáros időfutamot és terepfutó versenyt. Csapatunkat Szekeres Viki, Rausch Peti és Medgyes Gabi képviselték ezen a versenyen. A 10,4 km-es táv egy Miskolc és Bükkszentkereszt közötti erdei útszakaszon haladt, a cél pedig a 665m –en elhelyezkedő Kis-dél tetőn található kilátótoronynál került kijelölésre. A csapadékos és borongós időjárás ellenére a helyenként köves-murvás erdei út nagyon jól járható volt, és rekord számú nevező állt rajthoz. A terepfutás és a hegyikerékpáros kategóriák mellett, idén terepduatlon számba is lehett nevezni. Mi a kerékpározásban voltunk érdekeltek. „A hegyikerékpárosok egyéni időfutama gyakorlatilag kelet-magyarországi rangadóként zajlott. A tíz és fél kilométeres távon többek közt a miskolci Freeriderz SC versenyzői, a bükkszentkereszti Kis-Galya KSE, a borsodnádasdi Decathlon Mátéhegyi Team, a kazincbarcikai team3K, az ózdi ÓKE, az Eger MTB, a nyíregyházi NYÍR-MTB, valamint a gödöllői KTM Teszt Team versenyzői küzdöttek a dobogós helyezésekért.”

Idén az abszolút legjobbnak Megyo bizonyult - bő fél perces előnnyel, így neki járt a  Fehérkő-Lápa Bajnoka kupa a hegyikerékpárosok  között . Master női kategóriában Viki 7 másodpercel lemaradva az első helyről, lett második. A Master férfiaknál Rausch Peti pedig az ötödik időt futotta. MTB Singletrack Maratón Kassa A következő hétvégén Miskolctól egy kicsit tovább utaztunk, északabbra, a sokak által kedvelt Kassa maratonra. Már péntek este a helyszínen voltunk, a rajt/cél terülten található szállásunknak köszönhetően, kényelmesen tudtunk készülni. Gabi középtávra nevezett, Viki és Peti rövidtávra. Reggel a hosszú- és középtáv  együtt rajtolt 10 órakor, a rövid táv jóval később 11:30-kor. Kicsit borult volt az ég, de 11:20-ig még csak a szél fújt. Majd egy villámlás meghozta az esőt is, egyik táv indulói sem úszták meg az esőt,  néhány helyen igen csak sárossá vált a pálya. A nyomvonal nem hiába sokak kedvence... nagyrészt erdei ösvényekből áll, szélsesebb földutakból, és alig-alig kell aszfalton menni. Vannak benne húzósabb fölfelék, de hosszú, kanyargós lejtők is. Még így nyakig sárosan is nagyon élvezetes volt. Gabi sajnos a verseny első félben defekt miatt, nem tudott tovább menni. Viki elsőként ért célba a 19+ éves nőknél, Peti pedig másodikként a 19+ férfiaknál.