Új modellek

Katalógus / árlista

Már rendelhető!

Mátra Maraton – jól sikerült befejezés

matra_maraton_2015_09_ktm_03_resize Augusztus utolsó hétvégéje a nyár végén kívül, a TOP maraton sorozat végét is jelenti...  A nagy népszerűségnek örvendő Mátra Maratonra a csapatból is sokan érkeztünk meg reggel. Személy szerint én elég fáradtan, mivel előző nap Enduro-krossz bajnoki futam is volt, de szerettem volna teljesíteni mind a négy fordulót. A depoba érve Lénárt Laci már felállította a sátrat és Szombathelyről Samu Kriszti és Gergácz Peti is már a bringáikat szerelték össze. Megérkezett Krompáczki Peti, Vámos Gegő és Varró Józsi is. Gergő és Józsi hosszú távra, a többiek rövid távra neveztek. Egy gyors csapat fotó után, ki-ki ment a rajthoz vagy melegíteni.  Rendkívül meleg volt ezen a hétvégén, a depo és rajt-cél terület egy sötét- köves katlanban volt, szinte sütött a meleg. matra_maraton_2015_09_ktm_02_resize A hosszú táv rajtja után elrajtoltunk mi is, rövid távosok. Sikerült megint egész jól előre állni a két Petivel és Krisztivel. Az indulás felvezetéses, lassú rajttal volt, ami tényleg elég lassú volt, mert a kavicsokon nagyon nehezen indult meg a tömeg. Aztán pedig nagy volt a tolongás, mindenki cikázott jobbra-balra, volt egy pár borulás is. Végre elértünk egy szélesebb útszakaszhoz ahol megindulhatott a mezőny fölfelé.  A fiúk elléptek, Kriszti jött utánam. A táv 2/3-áig elég jól éreztem magam, jól is haladtam, az utolsó részt már nagyon nehéznek éreztem. De ahogy kiderült, ezzel mások is így voltak. Az utolsó kilométerekre még jutott néhány köves lefelé és fölfelé, tolós szakaszok is. Kicsit hosszabb is lett a táv a kiírtnál, így nagyon jó érzés volt már célba érni. A meleg és a pálya technikássága miatt, ezt találtuk a sorozat legnehezebb és legkalandosabb futamának. matra_maraton_2015_09_ktm_01_resize Gergácz Peti ért be közülünk elsőként, kategóriájában (Felnőtt férfi) harmadikként, még úgy is, hogy a cél előtt nem sokkal elég nagyot esett. A táv nagy részén együtt haladó Krompáczki Peti és Rausch Peti (Master 1 férfi) végül 13 és 14. helyen értek be. Rausch Petinek is volt egy kalandos „patakbaérkezése”.  A Master 1 nőknél sikerült beérjek a mára célként kitűzött második helyen, de jövőre ezen javítani szeretnék J Kriszti pedig nagy küzdelemben megnyerte a Felnőtt női kategóriát. Lénárt Laci 10. helyének is nagyon örültünk (Master 3 férfi). A hosszú távos Gergőnek és Józsinak eltévedés és defekt nehezítette a dolgát, de Ők nem azok a fajták, hogy ilyesmi kedvüket szegén. matra_maraton_2015_09_ktm_04_resize

Mindenkinek gratulálunk akik ezen a napon versenyeztek!