Új modellek

Katalógus / árlista

Már rendelhető!

Vikiék HORTOBÁGYON, és a BALATONON versenyeztek!

Egy hétvége, két versennyel hortobagy_ktm_2015-07_1_hEON Délibáb Maraton - szombat Már tavaly elhatároztuk, hogy ide vissza jövünk jövőre is, mert a sok eső miatt, nem tapasztalhattuk meg az elképzelt délibábos-forró  pusztán való „száguldozást”, akkor inkább csak sárdagasztás volt. Azonban most tényleg olyan volt ez a verseny amilyennek elképzeltük. A rajtól a célig tekerni ahogy bírod, lihegve, kitikkadva. A 22km-es rövid távra neveztünk, Rausch Petivel és Édesanyámmal, aki most úgy döntött, hogy nem csak szurkolni és segíteni jön el, hanem Maga is benevzett a versenyre – életében most először indult MTB versenyen. Fél11-kor volt a rajtunk, ahol egész jó helyre tudtunk beállni. Az elején egyből elhúztak a fiúk, de azért  próbáltam tartani velük az iramot, aztán ahogy gyűltek a kilométerek, egyre többjüket értem utol. Tudtam, hogy jóval előttem lehetnek 4-en, köztük Peti is, látó távolságra pedig még ketten haladtak.  Az utolsó kilómétereken tudtam, hogy nincs veszélyben az első helyem, de még meghúztam ahogy tudtam, hogy ne érjenek utol fiúk,  és  mivel edzésnek szántuk ezt a napot, hogy kitekerjem magam. Ahogy beértem a célba, megtudtam, hogy Peti holtversenyben harmadik lett, én a nőknél első majdnem 10 perces előnnyel (férfi-női abszolútban 7.), az „újonc versenyzőnk” pedig a nőknél 7.-ként ér be, ami nagyon szép teljesítmény!hortobagy_ktm_2015-07_2_h hortobagy_ktm_2015-07_3_h   Balaton_ktm_2015-07_1_bI love Balaton Bringaweekend - vasárnap Még szombat délután megebszéltük miközben a ménest és az állatokat látogattuk a Hortobágyon, hogy kedvünk lenne a másnapi balatonföldvári MTB maratonon is részt venni. Ma is egy rövidebbet mentünk és a földvári rövid táv pedig 25km, belefér. 11 óra után rajtoltunk Petivel, így nem kellett „annyira” korán indulni. Bemelegítés után már ott is álltunk a rajtvonalnál, a második sorban. A rajtjel után, felvezetéssel, „lassú” rajttal vittek ki minket a városból. Hangulatos volt ahogy buzdítottak minket a gumi matracos strandra induló járókelők. Aztán jött is az első kíméletlen meredek emelkedő. Nagyon tetszett a terep, ahogy váltakoztak a rövidebb de annál merdekebb fölfelék és lefelék. Sok árnyékos, erdei út is volt, ami jól jött a nagy melegben. Sok helyen sajnos nem volt egyértelmű a pálya jelölés, sokan el is tévedtek, kétszer majdnem elkavartam én is, de vissza fordulta, és túl sokat nem veszítettem szerencsére. Már a táv közben sejtettem, hogy az első helyen haladok a lányoknál, de jó érzés volt amikor a célon áthaladva elhangzott, hogy a női mezőnyből én értem be elsőként. Nagy meglepetésemre Petit sehol nem találtam a befutó után, majd kiderítettem, hogy még nem ért be. Egyből gondoltam, hogy ő is eltéved. Balaton_ktm_2015-07_2_bAhogy jó pár perccel később beérkezett, néztük az óráját, hogy 5km-el többet ment az eltévedésnek köszönhetően. Ezzel együtt egy nagyon jó hangulatú versenyen vettünk részt most is. -- Viki Balaton_ktm_2015-07_4_b